קלנועית יד שנייה

קלנועית יד שנייה 

מהי המהירות המרבית של הקלנועית?   
על פי תקנות התעבורה מהירות הקלנועית לא תעלה על 12 קמ"ש.

האם יש צורך ברישיון נהיגה לנהיגה על גבי קלנועית   
על פי תקנות התעבורה הקלנועית אינה מוגדרת ככלי רכב והנוהג בה אינו חייב ברישיון נהיגה.

איפה רצוי לנסוע על קלנועית?   
תקנות התעבורה בישראל מגדירות כי יש לנהוג בקלנועית על המדרכה או כאשר אין מדרכה או אין אפשרות לעלות או לרדת בביטחה מהמדרכה יש לנוע בשולי הכביש תוך זהירות מירבית.

האם מותר לנסוע על גבי קלנועית בתוך קניונים?    
מרבית הקניונים בארץ ובחו"ל מאפשרים כניסה עם הקלנועית לתוך מרכזי הקניות. דגמי הגוגו והקאדי הינם כלים המיועדים במיוחד לנוע בתוך מרכזי קניות ונועדו לאפשר לנוהג בהם ניידות מקסימאלית.

האם אפשר לנסוע בגשם עם קלנועית?    
הקלנועית של אפיקים מצוידת במערכות מתקדמות אשר בין השאר מוגנות מפני מים. למרות זאת לא מומלץ לנסוע בתוך שלוליות או להשאיר את הקלנועית חשופה בגשם לזמן ממושך.

מה אורך ממוצע של חיי קלנועית ? כל כמה זמן צריך להחליפה?    
בממוצע לקוח משתמש בקלנועית כחמש שנים ואז מחליף למודל חדש יותר. קלנועיות אפיקים מצטיינות באורך חיים ארוך במיוחד ואפיקים ממשיכה לתמוך ולהעניק חלפים ושרות לכלים בני למעלה מ-20 שנה.

איך שומרים על אורך חיים מירבי לקלנועית?    
על מנת לשמור על תקינות הקלנועית ובטיחותה לאורך זמן יש להקפיד על בדיקה תקופתית (מומלץ פעם בחצי שנה) וכן על שימוש בחלפים מקוריים המסופקים ע"י אפיקים רכב חשמלי.

מה עלות השימוש היומית של טעינת הקלנועית   
כ- 2-3 ש"ח לטעינה מלאה . בדרך כלל מספיקה טעינה אחת ליום.

הקלנועית נוסעת לטווח קצר מידי.  טווח הנסיעה של הקלנועית הוא עד 40 ק"מ במישור עם משתמש במשקל 80 ק"ג. נסיעה במעלה יכולה לקצר את טווח הנסיעה מאוד, בשל צריכת אנרגיה מוגברת מהמצברים .

מדוע בבריז בן שנה וחצי טווח הנסיעה קטן מאוד?    
הקלנועית הינה רכב חשמלי הפועל על מצברים. למרות הטעינה המתבצעת מידי יום יורדת רמת החומציות של המצברים והדבר משפיע על אורך חיי המצבר ועל טווח נסיעת הקלנועית. למצברים יש אורך חיים מוגבל של כ-300 טעינות מלאות או שוות ערך לשימוש של כשנה וחצי.

מדוע בקלנועית שהייתה טעונה מלא כחודשיים , טווח הנסיעה קצר מאוד? טעינת המצברים מתפרקת לאורך זמן. לכן לאחר כחודשיים של עמידה, צפוייה קיבולת המצברים לרדת לחצי ויותר . התופעה מואצת בתנאי טמפרטורה גבוהים.

הקלנועית 
עמדה כחצי שנה ללא שימוש ואז בבדיקת טכנאי נמצא שהמצברים אינם תקינים. מצברים לא טעונים שעומדים למשך זמן ארוך ללא טעינה, מאבדים את כושרם להיטען שוב באופן משמעותי. מומלץ לפני הפסקת שימוש לטעון את המצברים ולנתקם מהמוצר. מומלץ לטעון את המצברים אחת לחצי שנה.

האם יש צורך בטיפול במנוע / ביחידת כח?    
מערכת ההנעה בקלנועיות אפיקים הן יחידות אטומות ואינה דורשת טיפול כגון שימון או גירוז.

האם כדאי וממי לרכוש קלנועית משומשת?    
רכישת קלנועית יד שניה עלולה להיות מסובכת כמו רכישת רכב משומש, על מנת להקטין את הסיכון מומלץ לרכוש מנציג מוסמך של אפיקים רכב חשמלי וכן להקפיד על הדברים הבאים:

יש לבדוק כי הקלנועית במצב נסיעה תקין ובטיחותי, יש לברר איזו אחריות מקבלים וכן האם לקלנועית הישנה יש תמיכה טכנית וחלפים זמינים.