קלנועית ככלי תחבורה: הפתרון להתניידות בטוחה ויעילה חשבתם פעם כמה אופרציה יש מאחורי הקלנועית כדי שהיא אכן תשרת את המשתמשים בה נאמנה? חיים גלעדי, הלוחש לקלנועיות, מסביר על המתרחש מאחורי הקלעים 


קלנועית ככלי תחבורה: הפתרון להתניידות בטוחה ויעילה פלח נכבד באוכלוסייה, רובו מורכב מבני הגיל השלישי, מתנייד במעבריו ממקום למקום בעזרת קלנועיות


הקלנועית היא כלי יעיל, נוח ובטוח לניידות, ומסייעת לשינוע מהיר עבור מי שמתקשה ללכת למרחקים ארוכים או בכלל. 


הכירו את חיים גלעדי, "הלוחש לקלנועיות", שכבר 20 שנה מספק שירות אמין, מהיר ומקצועי של תיקונים, השכרה ומכירה של קלנועיות, בהתאמה אישית ובהקשבה מלאה לצרכי הלקוח. 


התגלגל מתיקון קטן בעברו החזיק חיים עסק של ציוד לגינון במשך שנים, אך סיפורו עם הקלנועיות החל לפני למעלה מ-20 שנים, כאשר התבקש לבדוק רעש שיצא מהקלנועית של חברת המשפחה. "תיקנתי לה את הבעיה באהבה" מספר חיים, "אחרי חצי שעה, כשהבן שלה הגיע וראה את התיקון המוצלח, הוא סיפר שאין באזור איש שירות לקלנועיות וקבע לי פגישה עם חברת "אפיקים" המובילה לקלנועיות בארץ". 

אחד הדגשים בעבודה של חיים, הוא התאמת הקלנועית לצרכיו של כל לקוח משם העסק "הלוחש לקלנועיות" התחיל להתגלגל, וחיים עובד עם החברה אך באופן עצמאי – הוא מוכר קלנועיות שבבעלותה ומספק שירותי תיקונים לסביבה, בעיקר בשרון מחוף כרמל-עתלית עד אזור גליל ים. כיום, חיים מחזיק צוות המונה 3 עובדים שהם אנשי מקצוע מנוסים, בית מלאכה גדול לקלנועיות, שם הם משפצים, מתקנים ומוכרים את המוצרים, ושתי ניידות שמספקות שירות בבית הלקוח. 

התאמה אישית אחד הדגשים בעבודה של חיים, הוא התאמת הקלנועית לצרכיו של כל לקוח. רוב הלקוחות שלו הם אנשים מבוגרים, או צעירים שעברו פציעות או פגיעות כגון קטועי רגליים, או כאלה שעברו אירוע מוחי שפגם ביכולות המוטוריות שלהם. מסיבה זו חשוב לחיים להתאים ללקוח את הקלנועית באופן אישי, כך, במקרה הצורך מתקינים ידית מיוחדת להיאחז בה, חגורות בטיחות ועוד. "חשוב לנו לספק את מלוא הצרכים של הלקוח, ולכן ההתאמה של הקלנועיות היא ספציפית ונעשית על-ידי אנשי מקצוע מיומנים, זה אחד היתרונות הגדולים שלנו", מדגיש חיים. 


מגוון רחב של קלנועיות מתוך שלל סוגי הקלנועיות שחיים מוכר, ישנם שלושה סוגים מובילים: קלנועיות קטנות – הן מתקפלות או מתפרקות, הופכות למעין מזוודה, ומתאימות לשימוש בתוך הבית, לדוגמא בדיור מוגן. כמו כן, קלנועית זו נוחה להובלה בתא המטען של הרכב והיא לא זקוקה להרמה היות שהיא מתפרקת, לכן מתאימה גם לאנשים שנוהגים לצאת ולהתנייד ממקום למקום; קלנועיות בינונית – מיועדות להתניידות בעיר. בעזרת קלנועית זו, ניתן לנסוע למרחק יותר גדול, היא מובנית עם גגון וסל גדול, ואף ניתן להוסיף כיסוי נגד גשם; קלנועיות זוגיות – מתאימות בעיקר לאנשים שחיים בעיר, בקיבוצים או במושבים, שמסתובבים למרחקים גדולים או למפעלים. 


השירות הסבלני והמתחשב של חיים הוא שמעיד על היותו של העסק איכותי הקלנועיות הן חשמליות ולכן זקוקות להטענה, בכל הטענה ניתן לנסוע לטווח שבין 10 ל-40 קילומטר, בין הטענה להטענה, לפי דגם הקלנועית. נוסף לקלנועיות החדשות, חיים מאפשר מכירה של קלנועיות יד-שניה אותן הוא רוכש, משפץ ומחדש בבית המלאכה שבבעלותו. 


תמיד נותן שירות שירות התיקונים של חיים גלעדי מגיע עד לבית הלקוח, בהקפדה להגיע כבר באותו היום. ישנם קיבוצים ששירותי התיקונים עבורם הם סביב היממה, 24/7. "לדוגמא, בקיבוץ עין החורש, הייתה חגיגת שבועות וקלנועיות מקושטות היו אמורות לפתוח את החגיגות", משתף חיים, "ערב לפני האירוע הגדול, הקלנועית הראשונה שהייתה צריכה להוביל את כל המצעד הייתה מפונצ'רת. מתקשרת אליי רכזת הבריאות בערב חג, בשיא הלחץ, הרגעתי אותה, ולמחרת ב-6 בבוקר כבר הייתי שם כדי לסדר את התקלה, החוגגים אפילו לא ידעו". 


השירות הסבלני והמתחשב של חיים הוא שמעיד על היותו של העסק איכותי, מקצועי, מהיר וטוב, מלווה לאורך כל הדרך ולא משאיר את הלקוח בבעיה לאורך זמן. כמו כן, חיים מספק שירותי השכרת קלנועיות לאירועים, לצורך שינוע נוסעים למרחקים או בחוף הים, עבור ביקורים קצרים של הסבים, או עבור צרכים רפואיים זמניים כמו שומרות היריון. חיים אף מחזיק בבעלותו קלנועיות עם התקן שבת. לצד השירות לקלנועיות, חיים מחזיק גם ניידת שירות מיוחדת שמטרתה לתת שירות לרכבים תפעוליים, בכל עת. 


והדרת פני זקן אחד הדברים החשובים שמובילים את חיים וצוות בית המלאכה בכל הנושא של שירות עבור האוכלוסייה המבוגרת, הוא לתת שירות אמין ואמיתי. אוכלוסייה זו, שנפגעת רבות ממניפולציות ועוקצים, עוברת חוויה מתקנת בכל הנוגע לשירות שחיים והצוות שלו מספקים.


 "חרטנו על דגלנו ערכים של יושר, סבלנות ואמינות, השם שלנו הולך לפנינו בזכות זה, כבר יותר מ-20 שנים", מסכם חיים, "אנחנו דואגים לתת כבוד לאדם המבוגר, אנחנו נכנסים אליו לבית ורוצים לתת לו את הביטחון המלא בשירות שלנו. אנו משתדלים לתת את השירות הטוב ביותר, המהיר ביותר והמקצועי ביותר, עבור הדור שגידל אותנו ובזכותו אנו כאן". 


חיים גלעדי – הלוחש לקלנועיות
טלפון שירות: 052-4724111
כתובת: קיבוץ משמר השרון
מעבר לאתר
מעבר לפייסבוק